مظلوميت گناوه

تا به حال نام چابهار را شنیده اید ؟ کیش ، قشم ، خرمشهر ، انزلی و آستارا را چطور ؟ این نامها را شاید بارها از تلویزیون یا دیگر رسانه ها دیده و شنیده  باشید . بی شک بزرگترین دلیل معروفیت اینها ، بحث تجارت و کالاهای متنوعی است که در این شهرها بدلیل ارتباط با کشورهای همجوار وجود دارد و دلیل عمده روی آوردن مردم به این اماکن ، تبلیغات فراوانی است که این نام ها را بر سر زبانها انداخته است . تبلیغاتی که از سوی مسئولین استانهایشان برای جذب گردشگر ، تجّار و مردم جهت بهرمندی هر چه بیشتر از این شهر های بندری است و نکته جالب توجه اینکه بدلیل نزدیک نبودن مراکز استانهای مورد نظر با دریا ، تلاش برای استفاده ی بهینه از این امکانات دو چندان شده است .

اما در جنوب ایران شهری وجود دارد به نام بندر گناوه که از بد حادثه مرکز استانش نیز شهری است بندری . گناوه قابلیت تجاری و تنوع جنسش شاید بیشتر از خیلی از این شهرها باشد  اما هیچگونه امکاناتی برای تبلیغ ندارد . کوته نظری مسئولین مرکز نشین استان حتی راه را بر استفاده ی استان از این شهر بندری گرفته است و کار ، گاه به جایی می رسد که حتی راه را بر امرار معاش مردم گناوه می بندند . آنها هجوم کم نظیر مسافران نوروزی به سمت این شهر را هم پنهان می کنند و شاید کمی درایت لازم بود تا از این استقبال به شکل بهتری استفاده می شد .

در این میان حتی روزنامه های محلی بوشهر نیز مساله را جور دیگری بیان می کنند . همکار خوبم آقای یونس قیصی زاده در سر مقاله روزنامه ی خود ،‌ نسیم جنوب ، آمار استقبال مسافران از گناوه را با بازدید کنندگان از حافظ و تخت جمشید مقایسه می کند . دوست عزیز خدا نکند شما نیز مثل خیلی از مسئولین بوشهری از سر حسادت قلم بر کاغذ رانده باشی اما به عنوان همکار و برادر کوچکترت می گویم که ایران زمین آنقدر مکانهای تاریخی و دیدنی دارد که اگر خود شما امسال به تخت جمشید رفته باشید دوست دارید برای تعطیلات بعدی نقطه دیگری را به چشم ببینی . و شاید خیلی از مردم دیدار از حافظ و تخت جمشید را برای فصل تابستان برگزینند تا در تعطیلات عید نوروز به شهرهایی سر بزنند که  تعطیلات تابستانی وقت مناسبی برای بازدید از آنجا نباشد . همکار گرامی شما چنان با تاسف از روی نیاوردنِ مردم به تاریخ ، فرهنگ و تمدن ما سخن گفته ای که فراموش کرده ای آمار بازدید کنندگان از حافظ و گناوه را در فصل دیگری مثلاً تابستان با هم مقایسه کنی .

نکته قابل بحث دیگر اینکه دیدار از حافظ و گناوه ، بازدیدهایی است از جنس و نیازهای درونی متفاوت و ای کاش شما حداقل این شهر را با شهرهایی  که در اول مطلبم نام بردم مقایسه می کردی تا هم قابل قیاس باشد و هم متوجه شوید که این شهر با تمام مظلومیت و بدون حمایت چگونه در خصوص جذب مسافر از اکثر این شهرها و بخصوص شهر شما (که تمام امکانات را برای خود نگه داشته) پیشی گرفته است .

جناب آقای قیصی زاده !! ما سنگ محبوب بودن شهرمان را به سینه نمی زنیم بلکه دوست داریم امکاناتی در این شهر باشد که سود آن شامل همه استان شود و این امکان پذیر نیست مگر اینکه شما با قلم بدون غرض تان کاری کنید که مسوءلین از حسادتی که دارند دست بردارند .

/ 9 نظر / 21 بازدید
محمد

سلام مسعود جان مطلب را حتما به نسيم جنوب بای چاپ بفرست.......امان از دست اين بوشهريها

عباس کمالی در زابل

سلام همشهریه همدرد کو گوش شنوا فکر کنم ما هم باید از مرکز تحریم شویم تا پیشرفت کنیم

آذر

سلام حسادت بوشهری ها چيز تازه ای نيست

سيامک حدادی

سلام آقا مسعود شما خوبی؟ یه سری به این لینک بزن: http://www.yourfilelink.com اینم برای عکس ها: http://www.tinypic.com اون مورد اول هم: هر حجمی باشه فرقی نمی کنه فقط هرچه حجمش پایین تر باشه زودتر Load میشه این چند وقته کمتر آن شدم، می بخشی دیر شد این پست آخر هم خیلی جالب بود همدردی ما رو هم بپذیر داداش ما رو هم دیدی بهش سلام برسون فعلا یا حق.

پروا

سلام . حال شما؟مسعوده چطوره ؟ چه کار می کنه با زندگی ؟ دلم براش خيلی تنگ شده . واقعا ! در مورد گناوه هم درست گفتيد اما فکر می کنيد همين تهران يا کيش و قشم و .... توجه کامل مسولان را به خود می بينند؟

انجمن وبلاگ نويسان استان بوشهر

وبلاگ سياسي بندر گناوه فيلتر شد

فرزان

سلام مسعود جان خوبی؟ این مطلب و جریان تازه ای نیست. این بوشهری ها همیشه سنگ انداختن جلوی پیشرفت گناوه افرادی که کوته فکر هستن بیشتر از این نتمیشه ازشون انتظار داشت. ما گناوه ای ها فقط خودمون باید دست در دست هم بگذاریم و گناوه رو اباد کنیم نباید انتظاری از این بوشهری ها داشته باشیم