تحلیل انتخابات

انتخابات به هر صورت به پایان رسید و بازی اصولگرایان به هم خورد . اصلاح طلبان با اراده ی مردم به آنچه که میخواستند که همان داشتن مجلس چند صدایی است رسیدند .
در این بین تحلیل های گوناگونی بسته به سلیقه و گرایش سیاسی فرد تحلیل کننده ، عرضه شد . نمونه ای از آن را که برگرفته از وبلاگ ابرام و به آدرس  http://rezaee.blogfa.com میباشد بدون هیچ دخل و تصرفی در زیر آورده ام تا نشان دهد که دوستان اصولگرا در این استان چگونه این انتخابات را تحلیل میکنند .

این مشتی است نمونه ی خروار

****************

حماسه ای دیگر

بالاخره انتخابات مجلس هشتم هم به پایان رسید. اصلا فکرش را نمی کردم مردم اینچنین به اصولگرایان اقبال مجدد نشان دهند و مدعیان اصلاحات را شکست دهند. نمی دانم این بار دوستان اصلاح طلب و اقتدارگرا چه جوابی برای حماسه ۲۴ اسفند دارند و برای این شکست سنگین چه بهانه ای خواهند آورد. بزرگان ستاد اصلاح طلبان اعلام کرده بودند که در همه حوزه ها امکان رقابت دارند و کروبی هم از نحوه برگزاری انتخابات ابراز رضایت کرده بود. مردم هم که آمدند... بگذریم، دیوار حاشا بلند است، بالاخره آقای خاتمی و دوستانش یک توجیهی می کنند. خیلی جالب است که خانم های اصولگرا با سابقه سیاسی کم، بیشتر از بزرگان دوم خردادی همچون مجید انصاری و اسحاق جهانگیری و... رای آوردند. بیچاره عارف یک چیزهایی می دانست که از اینها دل کند و انصراف داد. در رقابت نابرابری که آمریکا و اروپا و انگلیس مهمات سنگر اصلاح طلبان آمریکایی را تامین می کردند، نتیجه آن نشد که بیگانگان می خواستند. این آخر و عاقبت پشت کردن به اندیشه های امام، ارزش های انقلاب و باورها و اعتقادات ملت است. مردم یاران همراه آقای عزیز!!! را ضایع کردند. چرا؟ ...خدا کند که عزیز اصلی در انتخابات ریاست جمهوری دهم کاندیدا شود تا معلوم شود...

در استان هم وضعیت خوب بود. در حوزه انتخابیه بوشهر به عنوان مهمترین حوزه استان یک اصولگرای زیرک به مجلس راه یافت. آقای میگلی نژاد فردی بسیجی و ارزشی و البته پر رمز و راز و چند لایه است. ایشان در انتخابات ریاست جمهوری همراه احمدی نژاد بود و حتی هنگام سفر دکتر به بوشهر در ایام تبلیغات، به پیشواز ایشان در فرودگاه رفت. بسیاری از اصولگرایان بوشهر نیز ایشان را برگزیده بودند. میگلی با تجربه ای که دارد می تواند نماینده موفقی شود. ناگفته نماند که جای عطارزاده در این انتخابات خیلی خالی بود و اگر بازی اش می دادند، رقابت ها خیلی جذاب می شد.

در حوزه دشتستان یک اصلاح طلب عملگرا انتخاب شده است و امیدوارم این عملگرایی ایشان ادامه یابد و دنباله رو تندروهای دوم خردادی نباشد و امیدوارم دشتستان بهتر از گذشته شود و البته باندبازی هم نشود.

در دشتی و تنگستان باز هم سید پورفاطمی بر رقبا پیروز شد. همه می دانند که رای مردم به ایشان رای به مدعیان اصلاحات نبود بلکه رای به شخصیت سید و خانواده معظم ایشان و جد بزرگوارش بود آخر مردمان این دیار مردمی متدین و مومن هستند و البته نماینده دشتی یک اصلاح طلب اصولگرا است. یادم نمی رود که ایشان چندی پیش در مصاحبه ای با اعلام برائت از تندروها، خود را مقلد مقام عظمای ولایت معرفی کرده بود. گرچه پورفاطمی با تندروهای مجلس ششم همراه نبود و در تحصن ننگین هم شرکت نکرد و به کشور هم خیانت نکرد اما انتقادات ما به ایشان همچنان پابرجاست.

در حوزه دیر و کنگان دو اصولگرا و مستقل به فینال رسیدند. انشاالله که هر کدام منفعت بیشتری برای استان داشته باشند و هر کدام که ساده زیست تر و پاک تر است انتخاب شود و بنای جدایی عسلویه نگذارد.

مطلبی که این روزها ذهنم را مشغول کرده، عملکرد تاسف بار شورایی به نام جبهه متحد اصولگرایان در این استان بود که نتیجه ای جز بدنام کردن اصولگرایی نداشت. صادقانه بگویم این گروه کوچک که حضور برخی ها و عدم حضور خیلی ها در آن هنوز مایه تعجب و سئوال است، به هیچ وجه نماینده اصولگرایان نبود و تنها یک تابلو و چند اسم بود. نتیجه آن هم تنها ضربه به جریان اصولگرایی بود. تا کی برخی ها می خواهند با حرکات مستبدانه فرصت ها را هدر دهند. البته در به این روز رسیدن وضعیت اصولگرایان استان همه از جمله دولتی های خودرای و از خود متشکر بسته، برخی روحانیان و جمعی تازه از راه رسیده ها مقصرند، نمی دانم پاسخ آیندگان را چه خواهند داد؟ حیف... هر چند اصولگرایی بالنده تر از گذشته است اما اصولگرایان در این استان حال و روز خوشی ندارند.

نکته آخر هم اینکه عزیری اصلاح طلب، پارسال در مصاحبه ای نتیجه انتخابات امسال استان را اعلام کرده بود و حتی رای نامزدها را هم یکی یکی شمرده بود اما انگار پیشگویی ایشان اشتباه از آب در آمد و چنین نشد که ایشان فرموده بودند. پیشنهاد می کنم توضیح دهند.

انشاالله که مجلس هشتم بهتر از هفتم و در خدمت ملت باشد و به فرموده آقا راه را برای خدمت بیشتر دولت پرتلاش و خدمتگزار هموار کند و نمایندگان بوشهر در مجلس هشتم نیز برخلاف مجلس قبل دارای انسجام باشند.

/ 4 نظر / 19 بازدید
عالیه

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

عالیه

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سعید ا

دو مطلب کوتاه میخواستم بگویم آنهم در مورد اصطلاحات اصولگرا و اصلاحطلب است: اول اینکه بی اصل و اصولترین گروه همین به اصطلاح اصولگرایان است. میگویید نه!!! سی سال گذشته را ببینید دوم اینکه این به اصطلاح اصلاحطلبان همانهایی هستند که در تمامی طول سی سال گذسته از همین طیف غالب و یا به اصطلاخ اصولگرا بوده و جدا و غیر از آنها نبوده اند. از آنها و با آنها بوده اند و در تمامی جرمهای بی اصل و اصولها شریک و سهیم بوده اند. اما حالا لباس عوض کرده و از این طریق باز به عمر طول عمر دیوان بی اضل و اضول کمک میکنند.