هک و فيلتر ، با سوادی و بی سوادی

اي بيسوادها من آن را هک کردم نه فيلتر شده ای داد ای بيداد شما که از اينترنت و فنون آشنا نيستيد چرا وبلاگ می نويسيد .

زنبورک

**********************

مسعود ، دوست از سال های دور من است اما این نوشته ای است نه از سر دوستی بل حکایتی است درددلانه از "فعلی" نه چندان بخردانه.
نوشته ای و خندیده ای و "شعر؟!" گفته ای که: "ای بی سوادها" من نمی دانم که سواد چیست و اصلن از کجا می آید اما می دانم که آقای احمدزاده مهندس "عمران"اند ، و تخصص شما را نمی دانم چیست هر چه که باشد نمی تواند دلیل برتری شما باشد بر ایشان.
ایشان قرار است از "عمران " بداند و کسی توقع نداشته بداند "علم کامپیوتر" چیست؟ و تا آن جایی هم که من اطلاع دارم دنبال دانستن این نیز نبوده اند؛ به روز بودن در علم چیز دیگری است و مقوله ای دیگر؛ روزی که رفتیم و تحقیق کردیم و مسلم شد که ایشان از عمران نمی داند آن وقت حرف شما می تواند صحیح باشد آری می تواند؛ تا یادم نرفته بادآوری کنم که "عمران" هم گرایش های متفاوتی دارد و به طبع هر فردی می تواند در یکی از این متفاوت ها "باسواد" شود و حتا بهتر هم همین است.

نوشته ای " شما که از [با] اینترنت و فنون آن آشنا نیستید چرا وبلاگ می نویسید" من از این گفته بسیار متعجب شدم چون قبلن اصلن این را نمی دانستم؛ واقعن نمی دانستم که اول می بایست این ها را یاد گرفت و بعد...
هک يک چيز است و «فیلتر» يک چيز ديگراما انتهای هر دو آن ها به یک "چاله" می ریزد. من می دانم که این نشریه هک شده اما آیا اگر فیلتر هم می شد با چیزی که الان هست تفاوتی داشت؟ خودت انصاف بده داشت؟ شاید تنها تفاوت آن این بود که اگرفیلتر می شد با فیلترشکن امکان دست یابی به آن میسر بود.
نکته آخر این که تو مسعود را می شناسی و بچه های نشریه ی سیاسی را هم می شناسی ولی آن ها تو را نمی شناسند این خیلی بد است و بسیار " ناجوانمردانه" خودت هم از خودت پنهان شده ای آن ها آدم های پردل و جراتی هستند و همیشه در کنار خطر ؛ دیگران اما از از دور دست می زنند.

نوشته های من جوابی است بر آقای « زنبورک»

حسین جلال پور

**********************

نتیجه گیری

دوست خوبم جناب زنبورک ! در بی سوادی من شک نکن . من هنوز هم نه فرق هک و فیلتر را میدانم و نه فرق خیلی چیز های دیگر را ؛ من اما یک کلمه را خوب معنی می کنم و آن آزادی بیان است و به خود این اجازه را نمی دهم که این حق را از کسانی بگیرم که هدف شان را خود خوب می دانی .

من به دلیل سواد کمم فقط می توانم حدس بزنم که شما هنر والایی دارید و آن خفه کردن آزادی بیان است . اما نمی دانم این هنر را چگونه تشویق می کنند که تشویقت کنم در این کار . چه کنم بی سوادی بد دردی است .

از آقای جلال پور هم به خاطر محبت شان ممنونم .

مسعود احمدزاده

/ 19 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عاليه

سلام بر احمد زاده ی بزرگوار از محبت ولطف شما سپاسگزارم مهربان خوشحالم که تشریف آوردی و همواره چشم براه آمدنت...

آريا

سلام دوست من با داستان (گورستانی برای جوجه های مرده) به روزم و منتظر نظرت. ممنون

يک دوست

سلام آقای احمدزاده امروز سومين روزيست که وبلاگ خوب حرفهای دل تنگی غير قابل دسترسی است ايا اين وبلاگ نيز به سرنوشت سياسی مبتلا شده است ؟

ديوار

باسواد ترسو همون بهتر که بره تو سوارخ موش خودش قايم شه آدم ترسو رو چه گفتن بياد اظهار نظر کنه وقتی جرات نداره خودش رو معرفی کنه

يدی

سلام خوبی؟ ممنون که سر زديد نگفتی اين محمد مظفری کيه ها؟ ياعلی

عاليه

سلام... دوست من خواستم در موردمطلب ۲۱اسفندتان به ابهاماتم پاسخ گوييد لطفا.دوست دارم بدانم آیا این نشانه ی اعتراض شماست به اینکه خیابانی ناچیز را بنام شخصی کنند؟ شخصیتی كه در امور دينی ومسايل شرعی مردم ، امور دنیوی و معيشتی عمده ی افراد بی بضاعت ساعي وكوشابودند، شخصيتی كه در همه مواقع چه قبل وچه بعد از انقلاب پابه پای مردم این منطقه در محافل عدالتخواهی و بیزاری از نابرابری حضور داشتند کسی که همه به سادگی و مهربانی اش معترفند. شخصی که درسخت ترین شرایط زندگی اينجا ماندند در صورتی که بخاطر مدارج بالای علمی و روحانی اش می توانست در شرایطی بهتر و موقعیت اجتماعی بالاتری بسر برد. این کوچکترین جواب به زحمات و تلاش اوست نمی دانم تا چه حد ایشان را می شناسید؟ نمی دانم آیا هیچوقت شنیده اید که در خانه ی محقرخود چقدر برای ترویج دین وتربیت شخصیتهای دینی وقت گذاشتند؟ آیا هیچوقت از کلاس درس و تفسیر قرآن و نهج البلاغه توسط ایشان چیزی شنيده ايد؟ آيا مردم حق شناسي كه خود به عيان ناظر كمالات او بودند هيچگاه...؟ نمي دانم شايد برداشت من غلط بوده وشما قصد اعتراض نداشته ايد جواب ابهامم را

جامگيرک

سلام حاج مسعود عزيز . وبلاگ حرفهای دل تنگی هک شد . از اين پس حرفهای دل تنگی با عزمی مصمم تر در بلاگفا با آدرس جديد قابل دسترسی است لطفا ضمن اصلاح در لينک خود در صورت امکان در صفحه اصلی نيز مطلب را منعکس نماييد

کولی پابرهنه

سلام .. در نوشته ات لذت کوچکی یافتم و زيبا یافتم نوشته ی شمارا در سبک خودش .. با آن مدتی را سپری کردم .. امیدوارم که تو هم در نوشته های وبلاگ من این لذت را بیابی.. (شما هم اگه دوست داشتی به کوير دل ما هم سری بزن .. خوشحال ميشويم از ديدن رد پايت بر روی ريگهای بيابانيم ...) اميدوارم که باز هم شاهد نوشته ای ديگر از شما باشم ...[kooli] ------ با گذاشتن لينکم چطو ر ..؟ موافق اگر بودی و از کويرکده ی دلم خوشت خوشت اومد خوشحالتر ميشم اگه رد پايی از من در .... تو بماند يادگار .. ---------------------------- یه گروه هم هست که من و جمعی از دوستان اونجا جمع شدیم به نوعی با هم در ارتباطیم به نام پابرهنگان .. آدرسش اینه ..> http://groups.yahoo.com/group/paberehnegan خوشحال میشم که آنجا هم ببينيم شما را