دلایل شکست

 انتخابات مجلس هشتم برای بعضی از شهر ها از جمله حوزه انتخابیه ی بوشهر ، گناوه و دیلم تمام شد . در مطلبی که در زمان تبلیغات نوشتم بنا به مصلحت از نوشتن خیلی از حرفها پرهیز کردم تا حتی یک رای هم به ضرر کاندیدای اصلاح طلبان تیلیغ نکرده باشم و فقط به نوشتن جمله ی «قایدزاده کاندیدای حداقلی است» بسنده کردم . در این بین شکست قایدزاده کاندیدای اصلاح طلبان از جمله اتفاقاتی بود که برای همشهریانم سنگین بود و غیر قابل باور . بعد از این انتخابات طرفداران ایشان همچون انتخابات مجلس پنجم ( اگر اشتباه نکرده باشم ) پس از شکست قایدزاده به دنبال مقصر و دلایل شکستش از عواملی نام بردند که هیچ کدام به نظر اینجانب منطقی و پررنگ نبود ؛ دوستانم حضور سید کریم موسوی از منطقه گناوه را مهمترین علت شکست نام بردند اما هیچگاه با خود نگفتند که آیا میگلی تک و تنها از شهرستان بوشهر کاندید شده بود ؟ آنها حتی از خود نپرسیدند که چرا نامزد انتخاباتی ما نباید آنقدر قوی باشد که حضور هیچ کس نتواند موقعیتش را به خطر بیندازد ، مثل کدخداپور در دشتستان . همفکرانم باید به آرای پور فاطمی نگاهی بیندازند تا این بهانه که شمارش آرا در دست جناح مخالف بود ، حتی به ذهنشان خطور نکند .
اما من تنها عامل ناکامی دوباره ی قاید زاده را خود او میدانم ؛ آری خود او . ایشان از سوابقش ضربه خورد و گرنه هر اصلاح طلب گناوه ایِ دیگری اگر شرایط حمایتی قایدزاده را داشت اکنون حضورش در بهارستان قطعی بود .

 نقطه ی تاریک عملکرد قایدزاده دوران حضورش در آموزش و پرورش گناوه بود که دوست خوبم اکبر مولایی ، مجری برنامه های قایدزاده ، دانسته یا ندانسته از حضور در آموزش و پرورش گناوه به عنوان اولین سابقه ی مثبت خدمتی اش در هر سخنرانی تبلیغاتی نام می برد ؛ آنجا که ظلمش به همان هایی رسید که در تبلیغات انتخاباتی مجلس پنجم و هشتم بر علیه اش به پا خواستند و تبلیغات منفی برایش به راه انداختند تا ثابت کنند که کوه به کوه نمیرسد اما ... .

 به دست آوردن دل مخالفان قایدزاده کار سختی نبود اما غرور قایدزاده در هر دوره باعث شد تا خود او اجازه دهد که از یک سوراخ دو بار گزیده شود .

/ 8 نظر / 23 بازدید
علیرضاخلیفه زاده

دوست عزیز ممنونم . در آن لحظهی ارسال با اختلال میهن بلاگ و بعد خط اینترنت مواجه شدم که الآن اصلاح شد . سال نو ی خوبی داشته باشی . در مورد مطلب هم بدان پشت پرده چیزهایی بوده که خود را در هیئت 13000 رای باطله نشان داد یعنی قاید زاده در بوشهر 4000 !!! رای آورده؟

نویسنده ی وبلاگ

دوست خویم آقای خلیفه زاده . قصد من طرفداری از جناح حاکم یا پاک جلوه دادن انتخابات نیست بلکه حرف من این است که باید آنقدر قوی بود که دل به اما و اگر نبندیم . آن 13000 رای هم که شما از آن نام میبرید مربوط به کل استان و آرای باطله ی حوزه گناوه ، بوشهر و دیلم حدود 5000 رای میباشد که اگر بر فرض محال همه آن را هم به نام قاید زاده بدانیم باز هم ... .

محمود خدری

سلام حاجی . خوبی ؟؟ کلماتت قشنگ بود و به نوعی واقعیت گرچه کمی هم تلخ بود . سبز باشید . به منم سر بزن .

محمد امیری

جناب احمد زاده سلام اگر چه تحلیل شما رگه هایی از واقعیات در ان ملموس بود اما جامع و کامل نبود .دوست داشتم از نزدیک با شما هم صحبت می شدم و دلایل اگر بتوان بر ان شکست نامید را یک به یک برای شما تشریح نمایم.فقط در این فرصت محدود ان فرهنگیان زخم خورده بازنشسته اوایل انقلاب را به عنوان نمونه باید از محمد موسایی نام برد که در این دور انتخابات طبق معمول و با اذعان خودش از عطار زاده میگلی با وساطت خواجه پور و....مبالغی گرفته بود و تخریب بر علیه قاید زاده ....اما سهم من و شما در این بین چه بوده چه کسانی از این شکست سود می برند ما و شما تکلیفمان چیست مسئولیت ما در قبال جامعه چیست؟نفی کردن اسان اما چه راه حلی پیشنهاد می دهید؟ چه باید کرد؟ تا بعد

boushehrpatogh

سلام هم استانی وبتون خیلی عالیه حرف نداره امید وارم موفق باشید.

محمد

سلام دوست عزیز همه می دانند که آقای پورفاطمی با چه کسی و چه حزبی هستند مگر شما عکس های تبلیغاتی ایشون رو ندیدید؟ اگر مردم این دولت را قبول داشتند مطمئناً به ایشون رای نمی دادن در ضمن نمی شه به آرایایشون نگاه کرد و گفت هیچ نامردی نبوده مگر همین آرا نبود که از 31 هزار به 23 هزار رسید؟!!!

نقطه

اگر دوست داشته باشی من لیست کالم آرا را در شهر بوشهر برای شما میفرستم تا باور کنید در بوشهر قایدزاده جایی نداشت. این حرفها رو ول کنید. اگر گناوه موسوی و قایدزاده بودن بوشهر یزاف 4090 حسن موسوی 2164 شریعتی فر 2159 حق شناس 1519 باغچه بان 4332 آرا ماخوذه در شهر بوشهر. در ضمن دوستان مذکور در بیرون از بوشهر رای چندانی نداشتند. میگلی نماینده طیف حاکم نبود و جمیری بود. سردار قایدزاده در همه حوزه ها نماینده داشتند.